6. Detská Tour Petra Sagana

calendar_today 02.09.2023
format_list_numbered 6. kolo - Detská tour Petra Sagana
sell MTB - XC
place Poprad - Spišská Sobota (Slovensko)
mail Peter Zanicky
Táto akcia sa už konala.
Páčila sa Ti táto akcia?
Tvoje hodnotenie: thumb_up2thumb_down
arrow_backNaspäť do kalendára
Reportáž: Detská tour Petra Sagana – tentokrát si decká zasúťažili v Poprade

Pôvodný termín súťaže bol v nedeľu, ale v Spišskej Sobote sa organizátori rozhodli, že bude v sobotu. Urobili dobre, aj keď ešte netušili, že v nedeľu príde veľká búrka.

 

Ale pekne poporiadku. Po prvýkrát hostil Detskú tour Petra Sagana Poprad, a to v spomínanej prímestskej časti Spišská Sobota. Organizátori sa rozhodli pre túto lokalitu z dôvodu, že práve v roku 2023 sa Poprad stal Európskym mestom športu.

Súťaž prebiehala sčasti na „mačacích“ kockách v okolí pekného centra a časť súťaže prebiehala aj na lúke s jedným „výživným” krátkym stúpaním.

Detská Tour Petra Sagana

V nesúťažnej kategórii Baby sa do mierneho stúpania na štart postavilo viac ako 50 malých bikerov. V Mikro skupine dievčat to tento rok parádne „krúti“ Kamile Čižmárikovej, ktorá si až do cieľa ustrážila nepatrný náskok pred svojimi prenasledovateľkami. Ešte tesnejší súboj sme videli v tejto chlapčenskej kategórii, kde David Bukovan ustrážil tesný náskok pred českým bikerom.

Znalosť miestnych podmienok využila domáca cyklistka Zuzana Janová z CKM Poprad, ktorá vystúpila na najvyšší stupeň víťazov pred trnavskými dievčatami. Výbornú formu v závere sezóny má Jakub Roštár z Proefekt Košice, ktorý na trati strávil len niečo viac ako desať minút a stihol si vypracovať až 40 sekundový náskok pred druhým v cieli.

V skupine Mini dievčat išla zlatá medaila do Maďarska, a to zásluhou Réka Storcz Nagy z klubu Superior Racing Team. V tej istej kategórii chlapcov svoju klubovú kolegyňu napodobnil Patrik Péter András a v záverečnom šprinte zvíťazil nad českými bikermi.

PopradDetská Tour

V kategórii mladších žiačok to bolo tiež napínavé až do konca a z víťazstva sa nakoniec radovala „stará“ známa Sofia Matiesková z CyS Akadémie Petra Sagana. U chlapcov to bol od začiatku súboj 4-člennej skupiny a najlepší záver v krátkom cieľovom stúpaní mal klubový „parťák“ Sofie Matieskovej – Matej Galovič.

Po dlhšej pauze sa z víťazstva v skupine starších žiačok tešila Karolína Bortelová z Cyklistickej Tour. Ani to, že Milan Húsenica z ŠK Topoľčianky štartoval z poslednej rady mu nezabránilo, aby v cieli nezdvihol ruky nad hlavu, keď porazil dovtedy vedúceho lídra celkového poradia súťaže starších žiakov Tadeáša Rybanského.

detské pretekyDetská Tour Petra Sagana

U mužov v záverečnom šprinte prvé víťazstvo na našej Tour „zaknihoval“ Miro Palička z PROBODY Sport Team. U žien zvíťazila Marianna Kundrová z MŠK Kežmarok.

psíkbicykel, zábava pre deti

Všetkých pozývame na finále, ktoré sa uskutoční 23. septembra v Šamoríne. Podujatie bude súčasťou Bike festu, kde okrem našej tour budú majstrovstvá Slovenska v gravel a Speed trial.

keyboard_arrow_up